Fotele biurowe w Ergo-Fotel.pl

Fotele biurowe

oferowane przez nasz sklep są ergonomiczne i należą do dwóch kategorii. Pierwsza kategoria to fotele biurowe z funkcją obrotu, używane do stałej pracy, druga - fotele biurowe tradycyjne, użytkowane doraźnie. Fotel biurowy na kółkach z funkcją obrotu to główna oferta naszego sklepu.

Bestsellery
Ergomax Flexi PLUS - Mesh + Siatka
Ergomax Flexi PLUS - Mesh + Siatka
799,00 zł
szt.
Ergomax Ergohuman - siatka
Ergomax Ergohuman - siatka
2 099,00 zł
szt.
Ergomax Flexi - Mesh + Siatka
Ergomax Flexi - Mesh + Siatka
799,00 zł
szt.
Fotel biurowy Ergomax IOO - siatka
Fotel biurowy Ergomax IOO - siatka
1 979,00 zł
szt.
Ergomax Ergohuman Premium - siatka
Ergomax Ergohuman Premium - siatka
2 979,00 zł
szt.
Uchwyt na monitor
Uchwyt na monitor
199,00 zł
szt.
Pulpit pod laptop do wysięgników
Pulpit pod laptop do wysięgników
49,00 zł
szt.
Fotele i krzesła ergonomiczne

Podstawowe meble w pracy biurowej to biurko i fotel ergonomiczny albo ergonomiczne krzesło. To właśnie te dwa meble biurowe muszą spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim elementy foteli ergonomicznych, a najlepiej także biurka, powinny podlegać regulacjom. Sylwetki pracowników są różne, dlatego każdy powinien mieć możliwość dostosowania siedziska i oparcia krzesła lub fotela ergonomicznego do własnych wymiarów ciała. To podstawowy wymóg, jeśli krzesło lub fotel ma być uważane za ergonomiczne. W trosce o kręgosłup wymagania te musi spełnić ergonomiczny fotel biurowy fotel ergonomiczny do komputera.

Wysokość siedziska to zwykle 40-50 cm od podłogi, ale dostosowanie siedziska tylko do sylwetki to za mało. Pracownik powinien siedzieć na odpowiedniej wysokości w stosunku do blatu biurka, a biurko zazwyczaj nie ma regulacji. Trzeba więc znaleźć kompromis, w czym mogą pomóc podnóżki do foteli ergonomicznych dla osób o niższym wzroście.

Regulacja pochylenia oparcia fotela ergonomicznego to drugi ważny wymóg. Niektóre fotele biurowe ergonomiczne mają część lędźwiową oparcia, która samoczynnie dostosowuje się do kształtu pleców. Takim fotelem jest na przykład Ergomax Ergohuman Elite i inne fotele z tej grupy. 

Fotel biurowy Ergomax Ergohuman Elite

Niektóre fotele ergonomiczne z oparciem z siatki mają regulowaną poduszkę zalędźwiową, którą można regulować w pionie oraz zmieniać wysunięcie. Poduszka zalędźwiowa zapobiega wyginaniu kręgosłupa w nieodpowiedni sposób. 

Niezależnie od regulacji poszczególnych elementów fotel ergonomiczny powinien zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów. Pomaga w tym odpowiednie wyprofilowanie siedziska i oparcia. Oparcie powinno być dostosowane do linii kręgosłupa i wymuszać prawidłową pozycje siedzenia. Profil siedziska dostosowany do kształtu uda nie powoduje zmęczenia nóg. 

Regulowany zagłówek i mocno odchylane oparcie przydaje się w chwilach relaksu, które wbrew pozorom trzeba robic dość często. Przy wielogodzinnej pracy zalecane jest 5 minut przerwy co godzinę. To niewiele, ale pomaga w utrzymaniu dobrej formy. Można się zrelaksować na wygodnym fotelu lub wstać, zrobić kilka kroków, popatrzec przez okno itd.

Ergonomiczne fotele biurowe mają również regulację podłokietników - regulacja wysokości, odchylanie, rozsuwanie. To drobiazgi, ale w codziennej pracy za biurkiem docenimy je.

Odpowiednio dobrany dobry fotel biurowy nie tylko umożliwia przyjmowanie prawidłowej postawy siedzącej w czasie pracy, ale wręcz ja wymusza. Jest to niezwykle ważne ponieważ pozycja siedząc bardzo obciąża niektóre partie kręgosłupa, co przy złej pozycji prowadzi do schorzeń i bólu pleców. Jednym ze schorzeń jest dyskopatia kręgosłupa (więcej http://portaldlazdrowia.pl/dyskopatia-kregoslupa/), która nieleczona prowadzi do zmian zwyrodnieniowych trudnych do wyleczenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl