Fotel i krzesło do komputera

Czym wyróżniają się krzesła i fotele do komputera? W zasadzie są to te same produkty, które używamy w pracy biurowej, która zazwyczaj w dużej części jest pracą z komputerem. Specyficzna pozycja pracy wymaga dobrej organizacji całego stanowiska pracy, najlepiej zrobionej kompleksowo. Oczywiście biurko oraz krzesło i fotel obrotowy do komputera są w tym wypadku najważniejsze. Pozostałe elementy to podstawa pod klawiaturę oraz monitor, a konkretnie sposób i wysokość usytuowania ekranu. 

Fotel biurowy do komputera ma możliwość wielopłaszczyznowej regulacji po to, aby można było dostosować kształt fotela do sylwetki siedzącego. Jest to jeden z najważniejszych wymogów dla foteli do komputera, ponieważ decyduje o pozycji jaką przyjmuje ciało pracownika. Pracownik może usiąść wygodnie na fotelu komputerowym, bez wymuszonej pozycji ciała, która powoduje szybkie zmęczenie i bóle. W przypadku kręgosłupa dochodzi jeszcze unikanie urazów, które wynikają z długotrwałej nieprawidłowej pozycji ciała. Wymogiem prawnym jest aby każdy fotel do komputera to był fotel ergonomiczny.

Kwestia materiałów obiciowych foteli do komputera jest o tyle istotna, że z jednej decydują o trwałości, z drugiej o komforcie pracy. Nie chodzi tylko o miłe w dotyku obicia, ale przede wszystkim o wentylację i zapobieganie poceniu się. Mówimy o komforcie pracy, ale ten wymóg w stosunku do foteli komputerowych jest jednym z ważniejszych. 

Czym się różni krzesło do komputera od fotela? Różnice są niewielkie, ponieważ te same wymogi obowiązują krzesła komputerowe i fotele. Jedynie w krzesłach komputerowych stosowane są nieco tańsze materiały i jest mniej regulacji. Za to cena krzeseł komputerowych jest niższa niż foteli, dlatego przy mniej intensywnym użytkowaniu krzesło do komputera jest alternatywa dla fotela komputerowego. Jesli wybierać z najwyższej półki to tylko modele Ergohuman, fotele obrotowe najwyższej jakości.

Fotel komputerowy krzesło komputerowe

Przejdź do sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl